Sebastian Vettel 120 millió dolláros nettó vagyona a Forma-1 hatalmas népszerűségéből származik

Képzeld el, ahogy Keith Richards bejelenti, hogy elhagyja a Rolling Stones-t, hogy a Dave Matthews Banddel lépjen fel. Ez körülbelül a harmada annak a sokkhullámnak, amit Sebastian Vettel keltett azzal, hogy bejelentette, hogy az idei szezon után már nem a Ferrarinál versenyez.

Felejtsd el a focit. Ha a csillogás a mérce, akkor a Forma-1-es pilóták a nemzetközi sport igazi rocksztárjai.

Sebastian Vettel elhagyja a sport egyik legnagyobb állását

A német pilóta Sebastian Vettel 21 évesen, a 2008-as Olasz Nagydíj megnyerése óta a Forma-1 sztárja. Az ő érdeme, hogy 2010-13 között zsinórban négy sorozatbajnoki címet szerzett. További eredményei közé tartozik, hogy rekordot jelentő kilenc egymást követő versenyt nyert, és 53 győzelemmel minden idők 3. helyezettje.

Amikor 2015-ben elhagyta a Red Bull Racinget, hogy a Ferrarinál versenyezzen, ez ötször akkora sztori volt Európában és Ázsiában, mint Tom Brady átigazolása a Tampa Bay Buccaneershez az Egyesült Államokban, mivel új csapata gazdag múltra tekint vissza a sportban. A Ferrari pilótái 15 bajnoki címet nyertek a Forma-1-es sorozatban, a legendás Michael Schumacher 2000-től kezdve zsinórban ötöt.

A Ferrari csúcskategóriás fogyasztói járműveinek szinte teljes marketingköltségvetése az F1-hez kötődik, ahol a legjobb pilóták versenyenként 2 millió dollárt keresnek, így a vállalat nem sajnálja a pénzt a sikerre való törekvésre. A Ferrarihoz vagy a nemezis Mercedeshez szerződve egy versenyző azonnal a világ 10 legjobb versenyzője közé kerül bármely pályán, ezért olyan jelentős a Vettel és a Ferrari közötti szakítás.

Sebastian Vettel nem tudta a Ferrarit a csúcsra juttatni

Sebastian Vettel legnagyobb sikerét az F1-ben a Red Bull Racingnél érte el, ahol négy bajnoki címet és 38 futamot nyert. Bár a Ferrarihoz való 2015-ös érkezése óta 14 nagydíjat nyert, Vettel tavaly az ötödik helyre csúszott vissza a szezonbeli tabellán, és nagy szüksége lett volna egy nagy 2020-ra, hogy a következő szerződését erős pozícióból tárgyalhassa meg.

Ehelyett Vettel és az egész Forma-1 a koronavírus-járvány miatt háttérbe szorult. Ahogy a tárgyalások folytatódtak kora tavasszal, nyilvánvalóvá vált, hogy az új szerződés kidolgozása nincs benne a pakliban. A Ferrari arra készül, hogy Vettel csapattársát és feltörekvő csillagát, Charles Leclerc-et teszi meg fő attrakciójának, így a vezetőség a második számú pilóta piacán fog keresgélni.

A Ferrari erőforrásainak ismeretében elmondható, hogy a csapat vezetősége szinte bármelyik versenyzőt le tudta volna szerződtetni, kivéve a Mercedes hatszoros világbajnokát, Lewis Hamiltont.

Az F1-es csapatoknál való versenyzés jövedelmező foglalkozás

A küszöbön álló távozásának nyilvánosságra hozatala most bejelenti a versenycsapatok szűk Forma-1-es közösségének, hogy Sebastian Vettel 2021-ben szabadügynök lesz, bár a “szabad” szó ironikusan hangzik. A 20 főállású F1-es pilóta a világ legjobban fizetett sportolói közé tartozik, és egy becslés szerint Vettel nettó vagyona a sportban eltöltött alig több mint egy évtized alatt 120 millió dollárra rúg.

Vettel 32 évesen talán még ebben az évben aláírja pályafutása utolsó szerződését. Ennek fényében valószínűleg az alapján fogja meghozni a döntését, hogy hol vannak a legjobb kilátások az ötödik bajnoki címért való küzdelemre, mivel az F1 olyan kiadási korlátokat szab meg, amelyek a többi csapatot versenyképesebbé teszik a Mercedes, a Ferrari és a Red Bull mellett.

Salary csak másodlagos szempont lesz Vettel számára annak fényében, hogy mennyi pénz van már a bankban. Mivel a hírek szerint több mint 40 millió dollárt keres évente a Ferraritól, a legnagyobb elégedettséget a háromszoros bajnoki címvédő Lewis Hamilton letaszítása jelentené számára.